Warsztaty dla osób 60+ pod nazwą „Senior na drodze… do bezpieczeństwa”

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizuje ogólnopolskie warsztaty dla osób 60+ pod nazwą „Senior na drodze… do bezpieczeństwa” w okresie wrzesień – listopad 2023 r. Celem inicjatywy jest poprawa bezpieczeństwa seniorów na drodze.

W województwie małopolskim do udziału w tych wydarzeniach zostały wytypowane trzy miejscowości. Jedną z nich jest Skawina.

Warsztaty w Skawinie odbędą się w sobotę, 30 września 2023 r. w godzinach 11:00 – 14:00 w Sali Publicznej Biblioteki Miejskiej przy ul. W. Sikorskiego 18.

Program wydarzenia obejmuje:

– Spotkanie z ekspertem ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, który omówi z seniorami najczęstsze zagrożenia na drodze.

– Spotkanie z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego ze Skawiny, który na konkretnych przykładach wskaże seniorom bezpieczne rozwiązania.

– Bezpłatne warsztaty rowerowe – Seniorzy, którzy przyjadą na spotkanie swoim rowerem, będą mogli bezpłatnie sprawdzić jego podstawowe elementy w serwisie rowerowym. Dla uczestników dostępne będzie również bezpłatne oświetlenie rowerów.

– Symulator bezpiecznej jazdy – Seniorzy, którzy prowadzą samochód, będą mogli bezpłatnie skorzystać z symulatora jazdy. Nasi instruktorzy ocenią styl jazdy, zidentyfikują problemy i udzielą cennych wskazówek.

Nagrody – Seniorzy uczestniczący w warsztatach będą mieli szansę zdobyć jeden z 20 smartwatchy marki Xiaomi Mi Band 7 o wartości 249 zł każdy. Te urządzenia monitorują aktywność fizyczną, tętno oraz liczbę kroków.

Więcej informacji o akcji, jej celu i zakresie dostępne są na stronie internetowej: www.SeniorNaDrodze.pl

Skip to content