Nabór do Programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców – moduł I”

Centrum Usług Społecznych w Skawinie zaprasza Rodziców, Opiekunów i Wychowawców – będących mieszkańcami gminy Skawina – do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach psychoedukacyjnych realizowanych w ramach Programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców – moduł I”.

Jak budować głębsze i cieplejsze relacje z dziećmi? Jak doskonalić sztukę dialogu i kształtować w swojej rodzinie więzi oparte na wzajemnym szacunku? Jeśli próbowaliście lub próbujecie znaleźć odpowiedzi na te pytania, dobrym miejscem są spotkania w ramach „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”.

Program „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” to propozycja rozwoju umiejętności lepszego porozumiewania się. Czas na refleksję nad własną postawą wychowawczą, wymianą doświadczeń. To małe kroki ku głębszej relacji między rodzicami a dzieckiem, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości , bezpieczeństwa i spełnienia. To także nauka konstruktywnego wyznaczania i przestrzegania granic, rozpoznawania i wyrażania uczuć i emocji. To w końcu prowadzenie efektywnego dialogu i umiejętności kształtowania więzi opartych na wzajemnym szacunku. Główne motto „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”:  WYCHOWYWAĆ TO KOCHAĆ I WYMAGAĆ.

Program „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” bazuje głównie na cyklu książek A. Faber i E. Mazlish, m.in. pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” oraz Thomasa Gordona pt. „Wychowanie bez porażek”. Do polskich warunków Program przystosowały Zofia Śpiewak i Joanna Sakowska.

Zapisy prowadzone są w Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 17, 32-050 Skawina lub telefonicznie pod nr tel. 12 276 34 10 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00.

Warsztaty odbędą się pod warunkiem zebrania grupy minimum 12 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Nie czekaj zgłoś się już dziś!

„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” – moduł I „Szkoła dialogu” – grupa popołudniowa

Terminarz spotkań: w każdą środę w okresie od 24 stycznia 2024 r. do 10 kwietnia 2024 r. (z wył. ferii zimowych) godz. 17:00 – 20.00

Adresaci programu: rodzice/opiekunowie/wychowawcy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym – mieszkańcy gminy Skawina

Prowadząca: Jadwiga Grabowska-Wydra – pedagog specjalny; oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny, realizatorka Programu Socjoterapeutycznego metodą Treningu Zastępowania Agresji, realizatorka programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców; wiedzę nabywała bezpośrednio od Zofii Śpiewak, autorki suplementu pt. „Doświadczenia rodziców polskich” do podręcznika „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, pierwszej propagatorki idei Szkoły dla Rodziców w Polsce. Posiada certyfikat realizatora programu wydany przez ORE.

Metoda pracy: warsztaty, miniwykłady, konsultacje indywidualne (osobiste lub telefoniczne)

Miejsce spotkań: Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 17, 32-050 Skawina

Skip to content