Trening Pamięci dla Seniorów - nabór na zajęcia

Centrum Usług Społecznych w Skawinie prowadzi nabór osób po 65 roku życia z terenu miasta i gminy Skawina, chcących wziąć udział w treningach skupiających się na rozwijaniu umiejętności zapamiętywania, koncentracji uwagi oraz strategii przypominania sobie informacji.

Spotkania odbywają się indywidualnie oraz grupowo.

Spotkanie grupowe odbędzie się 19 grudnia 2023 r. (wtorek) o godz. 12:00 w Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. Ks. J. Popiełuszki 17.

Aby się zapisać lub uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 276 34 10.

Trening pamięci obejmuje:
Trening pamięci dla osób powyżej 65. roku życia to zestaw różnorodnych technik, ćwiczeń i strategii, które pomagają utrzymać lub poprawić funkcje poznawcze związane z pamięcią.
Mogą one obejmować różne rodzaje ćwiczeń, takie jak:
• Ćwiczenia mózgu: Zagadki, łamigłówki, sudoku, krzyżówki i inne zadania logiczne, które wymagają aktywnego myślenia.
• Techniki zapamiętywania: Uczenie się technik mnemotechnicznych, które ułatwiają zapamiętywanie, takie jak stworzenie skojarzeń, używanie map myśli czy techniki wizualizacji.
• Gry pamięciowe: Gry planszowe, które angażują pamięć, np. gry karciane wymagające zapamiętywania kolejności kart.
• Zadania powtarzalne: Codzienne ćwiczenia powtarzania informacji, takie jak uczenie się nowych słów, dat, imion czy faktów.
• Trening uwagi: Ćwiczenia mające na celu zwiększenie koncentracji i skupienia, np. medytacja, śledzenie szczegółów w otoczeniu, treningi skupienia się na jednym zadaniu przez określony czas.

Cel:

Celem tych treningów jest utrzymanie elastyczności umysłowej, wspieranie zdolności poznawczych oraz poprawa codziennych funkcji pamięciowych. Wartością dodaną jest również budowanie społecznych interakcji poprzez udział w spotkaniach grupowych, co może dodatkowo wspierać funkcjonowanie poznawcze poprzez interakcje społeczne i emocjonalne.

Skip to content