Relacja z Ogólnopolskiego Dnia Seniora w Skawinie

W niedzielę, 19 listopada, Pałacyk „Sokół” w Parku Miejskim w Skawinie stał się miejscem wyjątkowego spotkania zorganizowanego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Inicjatywę tę podjęło Centrum Usług Społecznych w Skawinie, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Pan Norbert Rzepisko. Frekwencja, jak zawsze, była imponująca, co świadczyło o ogromnym zainteresowaniu mieszkańców.

Podczas tej wyjątkowej uroczystości dla Seniorów, zgromadzonych gości skupiono wokół tematów istotnych dla zdrowia i dobrej kondycji psychicznej. Mgr inż. Ewelina Szałańska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie poprowadziła fascynującą prelekcję profilaktyczną na temat „Żywienia Seniora”. Następnie głos zabrała lekarz geriatra, dr n. med. Marzena Dubiel, która dzieliła się swoją wiedzą na temat „Chorób otępiennych” w sposób przystępny i edukacyjny.

Nie zabrakło również momentów artystycznych, które dodatkowo uprzyjemniły to wyjątkowe święto. Zespół „Tabor na cygańską nutę” z Centrum Aktywności Seniora Willa Decjusza z Krakowa zaprezentował występ muzyczno-wokalny. Ponadto, śmiech wypełnił salę podczas spektaklu komediowego „Sprzątaczki” w reżyserii utalentowanej Doroty Ruśkowskiej.

Najstarsi uczestnicy wydarzenia zostali uhonorowani wyjątkowymi upominkami, co było nie tylko uznaniem dla ich doświadczenia, ale także wyrazem szacunku dla pokolenia, które wnosząc ogromny wkład w historię społeczności, zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom Ogólnopolskiego Dnia Seniora życzymy zdrowia, radości i niezapomnianych chwil, a organizatorom i patronowi serdecznie dziękujemy za stworzenie tak wspaniałej okazji do wspólnego świętowania. Niech to wydarzenie będzie inspiracją do kolejnych inicjatyw, które będą wspierać i integrować naszą społeczność, zwłaszcza tę cenniejszą i bogatszą w życiowe doświadczenia.

Prezentacja Dzień Seniora SKAWINA 19.11.2023 r.
Piramida żywienia dla seniorów

Foto. Gmina Skawina – Krzysztof Skrzybalski

Skip to content