Kampania Społeczna "NO PROMIL - NO PROBLEM"

W dniu 15 listopada 2023 r. Centrum Usług Społecznych w Skawinie zorganizowało wydarzenie na Hali Widowiskowo- Sportowej w Skawinie dotyczące Kampanii Społecznej „NO PROMIL – NO PROBLEM”.

Podczas spotkania uczniowie Szkół Podstawowych z terenu Gminy Skawina mieli możliwość skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatora m.in. z precyziomierza, odblaskowni, refleksolomierza z użyciem alkogogli. Wydarzenie miało na celu uświadomienie młodym uczniom jak niebezpieczne jest siadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Uczniowie mieli możliwość przetestować swój refleks przy użyciu relfeksiomierza a później sprawdzić refleks przy użyciu refleksiomierza i alkogogli oraz sprawdzić swoją precyzje przy użyciu precyziomierza.

Centrum Usług Społecznych zorganizowało także konkurs indywidualny na plakat dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Skawina. Udział w konkursie polegał na wykonaniu pracy plastycznej, mógł to być plakat, komiks, rysunek, obraz. Technika pracy plastycznej była dowolna. Do Organizatorów  wpłynęło 36 prac.

10 listopada 2023r. Komisja Konkursowa, w składzie: Z-ca Burmistrza Pan Witold Grabiec, Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Skawinie Pani Joanna Rudek oraz skawiński artysta- malarz Pan Marian Strzeboński po burzliwych obradach wybrała 3 najlepsze prace oraz  przyznała 4 wyróżnienia.

I Miejsce – otrzymała  Lena  Kaczor- uczennica klasy 3 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Komisji Edukacji Narodowej w Skawinie- nagroda o wartości 700 zł.

II Miejsce –  otrzymała Karolina Moskała– uczennica klasy 5 w Zespole Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie- nagroda o wartości 500 zł.

III Miejsce – otrzymała Julia Pacułt– uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej im. Walerego Goetla w Zelczynie – nagroda o wartości 400 zł.

Wyróżnienia otrzymali wraz z nagrodami o wartości 250 zł. :

Patryk Kasprowski– uczeń 6 Klasy w Zespole Katolickich Szkół w Skawinie

Maja Tyrała– uczennica klasy 7 w Szkole Podstawowej w Zelczynie- Mai nie będzie, nagrodę odbierze w późniejszym terminie

Maksymilian Wędzicha– uczeń 6 klasy w Zespole Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej

Jan Biernat– uczeń 4 klasy w Zespole Katolickich Szkół w Skawinie

Komisja była tak zachwycona nadesłanymi pracami konkursowymi, że postanowiła nagrodzić każdego uczestnika konkursu drobnymi upominkami.

Dziękujemy Szkołom Podstawowym za tak liczny odzew i złożone pracy konkursowe!!!

Skip to content