Stoisko CUS na DOPIS

W dniu 10 września br., Centrum Usług Społecznych w Skawinie miało zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych, organizowany po raz siódmy przez Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Gminę Skawina. To ważne święto społeczności lokalnej stanowiło doskonałą okazję do zaprezentowania naszej działalności oraz oferty usług skierowanej do mieszkańców naszej gminy.

Nasze stoisko promocyjne było umiejscowione tuż przy wejściu na teren wydarzenia, co pozwoliło na bezpośredni kontakt z licznie przybywającymi mieszkańcami. To właśnie tutaj spotykaliśmy się z nimi, rozmawialiśmy i dostarczaliśmy informacji o naszej działalności oraz o tym, jak możemy pomóc. Nasza obecność na DOPIS miała na celu nie tylko promocję naszej instytucji, ale przede wszystkim budowanie relacji z naszymi beneficjentami i słuchanie ich potrzeb.

Nasi przedstawiciele byli dostępni przez całe niedzielne popołudnie, gotowi do udzielenia informacji i odpowiedzi na pytania odwiedzających. Prezentowaliśmy różne aspekty naszej działalności, informując o naszych usługach i pokazując, że Centrum Usług Społecznych jest miejscem, gdzie każdy może znaleźć wsparcie i pomoc, niezależnie od swoich potrzeb i sytuacji życiowej.

Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych był dla nas nie tylko okazją do promocji, ale także do nawiązywania kontaktów z mieszkańcami oraz innymi organizacjami społecznymi, które również świadczą usługi społeczne na terenie gminy Skawina. Byliśmy pod wrażeniem entuzjazmu i zaangażowania ludzi, przedstawicieli lokalnych instytucji i NGO, którzy odwiedzili nasze stoisko i wyrazili swoje wsparcie dla naszej pracy. Wierzymy, że dzięki temu spotkaniu nawiązaliśmy nowe kontakty, zdobyliśmy nowych beneficjentów i zmotywowaliśmy ludzi do korzystania z naszych usług. Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych był dla nas niezwykle ważnym i inspirującym wydarzeniem, które utwierdziło nas w przekonaniu, że nasza praca ma istotne znaczenie dla społeczności lokalnej, i że możemy razem tworzyć lepszą przyszłość.

Na naszym stoisku nie zabrakło gadżetów promocyjnych, takich jak baloniki, słodycze, długopisy, ulotek czy materiałów informacyjnych takich jak ulotki, kalendaria, i broszury przybliżające naszą placówkę oraz zapraszające do współpracy z nami organizacje pozarządowe i inne instytucje realizujące usługi społeczne dedykowane mieszkańcom gminy. Ponadto, przekazywaliśmy specjalnie przygotowane foldery na tę okazję, zawierające zaproszenie do współpracy między innymi w zakresie budowania bazy usług społecznych na
terenie gminy oraz tworzenia kalendarium aktywności gminnych. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowaliśmy wyjątkowe stanowisko, na którym mogły zdobyć tatuaże i urocze warkoczyki. Ponadto, nie zapomnieliśmy o edukacji profilaktycznej, przekazując dzieciom bajki, które promowały zdrowy tryb życia i odpowiednie zachowania. To nie tylko dostarczyło im rozrywki, ale także przyczyniło się do budowania świadomości na temat ważnych kwestii społecznych.

Nasi młodzi wolontariusze z placówki SIEMACHA SPOT w Skawinie okazali się nieocenioną pomocą podczas organizacji tych atrakcji. Ich entuzjazm, kreatywność i zaangażowanie sprawiły, że stanowisko z tatuażami i warkoczykami stało się prawdziwym miejscem magii dla dzieci. Dodatkowo, przy współpracy z nimi, nasze malowanki, w tym te z logo Centrum Usług Społecznych, były bardziej niż kolorowankami – stały się narzędziem
budowania więzi z najmłodszymi mieszkańcami naszej społeczności. To było niezwykle cenne doświadczenie, które przyniosło radość i wartościową naukę zarówno naszym wolontariuszom, jak i dzieciom, które wzięły udział w naszym wydarzeniu.

Dzięki Dniu Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych mogliśmy jeszcze bardziej zaangażować się w naszą misję pomagania społeczności lokalnej oraz budowania relacji z innymi organizacjami. To wydarzenie było pełne inspiracji i pozytywnej energii, która dodaje nam motywacji do dalszej pracy na rzecz naszej społeczności. Jesteśmy przekonani, że razem możemy osiągnąć wiele i wspólnie tworzyć lepszą przyszłość dla mieszkańców gminy.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko! Galeria zdjęć z tego wyjątkowego dnia dostępna jest poniżej.

Fot. archiwum CUS, Ewa Tyrpa Dziennik Polski

stopka CUS
Skip to content