Więcej Aktualności

11-06-2024

Relacja z pierwszego spotkania programu „ABC Nordic Walking, czyli kroki do zdrowia i budowania relacji społecznych”

W dniu 10 czerwca br. w Skawinie, w Centrum Usług Społecznych przy ul. Ks. J. Popiełuszki 17, odbyło się pierwsze z cyklu 4 spotkań w ramach realizowanego przez CUS programu „ABC Nordic Walking, czyli kroki do zdrowia i budowania relacji społecznych”. Program, skierowany głównie do osób w wieku senioralnym (60+), ma na celu naukę poprawnej techniki Nordic Walking, integrację społeczną oraz promocję aktywnego spędzanie czasu przez seniorów z gminy Skawina.

10-06-2024

Webinarium „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Minister ds. Polityki Senioralnej oraz Komendą Główną Policji. Webinarium odbędzie się 18 czerwca 2024 roku (10:00-12:30). Rejestracja odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

10-06-2024

Relacja z Dnia Dziecka w CUS

W dniu 7 czerwca w naszym Centrum odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Dziecka, które przyciągnęły wielu najmłodszych mieszkańców gminy Skawina. Wydarzenie trwało od godziny 16:00 do 18:00 i obfitowało w różnorodne atrakcje, dostosowane do różnych grup wiekowych dzieci. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i różnorodności atrakcji, każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i spędzić czas w miłej, przyjaznej atmosferze. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

03-06-2024

7 czerwca - Dzień Dziecka w CUS w Skawinie

Centrum Usług Społecznych w Skawinie serdecznie zaprasza najmłodszych mieszkańców gminy Skawina na obchody Światowego Dnia Dziecka! Kiedy: 7 czerwca, w godzinach od 16:00 do 18:00. Gdzie: Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. Ks. J. Popiełuszki 17. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy telefonicznie pod nr tel. 12 276 34 10 lub osobiście w CUS w Skawinie ul. K. J. Popiełuszki 17- liczba miejsc jest ograniczona! Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Nie przegap tej wyjątkowej okazji! Do zobaczenia!

27-05-2024

ZUS zaprasza do skorzystania z telefonicznych porad ekspertów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie zaprasza do skorzystania z telefonicznych porad ekspertów w wybrane dni czerwca 2024 w godzinach od 10:00 do 12:00. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem i tematyką porad. 

24-05-2024

Zapraszamy mamy na spotkanie pielęgnacyjno-kosmetyczne!

Z okazji Dnia Matki Centrum Usług Społecznych w Skawinie zaprasza mieszkanki gminy Skawina na bezpłatne spotkanie pielęgnacyjno-kosmetyczne, które odbędzie się 29 maja w godz. 17.00 do 19.00 przy ul. Ks. J. Popiełuszki 17. Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń tel. 12 276 34 10. Drogi Mamy czekamy na Was!

23-05-2024

ABC Nordic Walking – Kroki do zdrowia i budowania relacji społecznych z CUS

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie „ABC Nordic Walking, czyli kroki do zdrowia i budowania relacji społecznych”, organizowanym przez Centrum Usług Społecznych w Skawinie. To nie tylko okazja do nauki techniki Nordic Walking, ale również świetna szansa na integrację i aktywne spędzenie czasu w towarzystwie innych seniorów i seniorek zamieszkałych na terenie gminy Skawina. Obowiązują zapisy, które prowadzone są do 7 czerwca 2024 r. 

21-05-2024

Spotkanie sieciujące grupy roboczej Koordynatorów Indywidualnych Planów Usług Społecznych

W dniu 20 maja br. w naszym Centrum gościliśmy przedstawicieli Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, Centrum Usług Społecznych w Myślenicach, Centrum Usług Społecznych w Alwerni oraz Centrum Usług Społecznych w Tarnowie w ramach spotkania sieciującego grupy roboczej Koordynatorów Indywidualnych Planów Usług Społecznych.

20-05-2024

Relacja ze spotkania: II Małopolskie Forum Animatorek i Animatorów Społecznych

W dniu 17 maja br. w Willi Decjusza w Krakowie odbyło się II Małopolskie Forum Animatorek i Animatorów Społecznych, połączone z obchodami 10. urodzin programu Małopolska Lokalnie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie. Spotkanie zgromadziło licznych uczestników, w tym przedstawicielki Centrum Usług Społecznych w Skawinie: Annę Płonkę, organizatorkę społeczności lokalnej, oraz Małgorzatę Kopeć, głównego specjalistę ds. rozwoju usług społecznych.

16-05-2024

Już dzisiaj kolejne spotkanie Klubu Rodzica

Kolejne spotkanie w ramach Klubu Rodzica, odbędzie się w czwartek, 16 maja 2024 r. godz. 18:00 w CUS w Skawinie, ul. Ks. J. Popiełuszki 17. Poprowadzi je pani Joanna Wilk-Tomaszewska – psycholog. Temat spotkania „Emocjonalna pierwsza pomoc dla Twojego dziecka” Poruszymy istotny temat wsparcia emocjonalnego zarówno dla małych dzieci, jak i nastolatków. Przyjrzymy się także tematowi, jak radzić sobie z własnymi emocjami w roli rodzica. Zapraszamy Rodziców z Gminy Skawina do udziału!

13-05-2024

Kurs komputerowy dla Seniorów - Prelekcja nt. cyberbezpieczeństwa

Dzisiaj mieliśmy niezwykłą okazję gościć policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w ramach naszego kursu komputerowego dla seniorów, organizowanego przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie! Policjanci poprowadzili dla seniorów prelekcję na temat cyberbezpieczeństwa. To niezwykle ważna dziedzina, zwłaszcza dla osób starszych, które często są celem oszustów, narażając się na utratę dorobku całego życia.

13-05-2024

Przedstawicielki Grupy rodzinnej AL.-ANON „VITA ROSA” udzieliły wywiadu w Radiu Kraków

AL.-ANON jest światową wspólnotą mężczyzn i kobiet różnych zawodów i wyznań, którzy spotykają się aby dzielić się swoimi doświadczeniem, siłą i nadzieją. Celem spotkań jest niesienie pomocy rodzinom i przyjaciołom alkoholików. Uczestnictwo w mitingach  Al-Anon pozwala zrozumieć nieskuteczność działań zmierzających do powstrzymania alkoholika od picia. Ukazuje potrzebę pracy nad sobą, w której wyniku można uzyskać stabilizację emocjonalną. Zachęcamy do posłuchania wywiadu na stronie internetowej Radia Kraków

10-05-2024

Placówka Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Gminie Skawina

W naszej Placówce Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Gminie Skawina, prowadzonej przez Stowarzyszenie SIEMACHA Spot działania są ukierunkowane na wieloaspektowe wsparcie dzieci i młodzieży w różnych obszarach życia, a każdy kolejny dzień to dla nas wyjątkowa okazja, by pomagać naszym podopiecznym w ich rozwoju i osiąganiu celów. 

09-05-2024

Poszukujemy do współpracy solidnych firm transportowych w celu realizacji usług transportowych!

Poszukujemy do współpracy solidnych firm transportowych w celu realizacji usług transportowych! Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 12 276 21 37 wew. 31, kom.785 173 109. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

08-05-2024

Położne/Położni zbudujmy razem bazę usług dla mieszkańców. Dołączcie już teraz!

Centrum Usług Społecznych w Skawinie pracuje nad utworzeniem specjalnej bazy usług świadczonych przez położne/położnych dostępnej dla mieszkańców gminy Skawina, a także dla pracowników CUS współpracującymi z mieszkańcami. Naszym celem jest zapewnienie łatwego dostępu do informacji o tego typu usługach na terenie naszej gminy, które są kluczowe dla zdrowia. Jeśli jesteś położną/położnym, prowadzisz własną praktykę na terenie gminy Skawina, serdecznie zapraszamy Cię do dołączenia do naszej inicjatywy i tworzenia bazy poprzez zgłoszenie swoich danych teleadresowych i zakresu usług. 

29-04-2024

ZUS zaprasza do skorzystania z telefonicznych porad ekspertów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie zaprasza do skorzystania z telefonicznych porad ekspertów w wybrane dni maja 2024 w godzinach od 10:00 do 12:00 Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem i tematyką porad. 

29-04-2024

Informacja dla uczestników Klubu Młodzieżowego

Informujemy, że w najbliższy piątek, czyli 3 maja 2024 r. (Święto Konstytucji 3 Maja), nasze spotkanie Klubu Młodzieżowego nie odbędzie się. Nie martwcie się jednak! Już za tydzień, 10 maja, zapraszamy Was ponownie do CUS w Skawinie, ul. Szkolna 1, o godzinie 17:00! Do zobaczenia!

24-04-2024

Pielęgniarki zbudujmy razem bazę usług dla mieszkańców! Dołączcie już teraz!

Centrum Usług Społecznych w Skawinie pracuje nad utworzeniem specjalnej bazy usług pielęgniarskich dostępnej dla mieszkańców gminy Skawina, a także dla pracowników CUS współpracującymi z mieszkańcami. Naszym celem jest zapewnienie łatwego dostępu do informacji o usługach pielęgniarskich na terenie naszej gminy, które są kluczowe dla zdrowia. Jeśli jesteś pielęgniarką/pielęgniarzem, prowadzisz własną praktykę pielęgniarską na terenie gminy Skawina, serdecznie zapraszamy Cię do dołączenia do naszej inicjatywy i tworzenia bazy poprzez zgłoszenie swoich danych teleadresowych i zakresu usług. 

18-04-2024

Świadczenie wspierające

1 stycznia 2024 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym, która wprowadziła nowe rozwiązania w systemie świadczeń dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Procedura uzyskania oceny poziomu potrzeby wsparcia nie łączy się w żaden sposób z koniecznością uzyskania nowego bądź zmiany posiadanego przez osobę niepełnosprawną orzeczenia. Wszystkie uprawnienia wynikające z obecnych orzeczeń pozostają bez zmian.

17-04-2024

UKNF zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów”

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. I edycja” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji. Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 24 kwietnia 2024 roku w godzinach 10:00-12:30.

16-04-2024

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Rodzica 18 kwietnia

Kolejne spotkanie w ramach „Klubu Rodzica”, odbędzie się w czwartek, 18 kwietnia 2024 r. godz. 18:00 w CUS w Skawinie, ul. Ks. J. Popiełuszki 17. Poprowadzi je pani Joanna Wilk-Tomaszewska – psycholog. Temat spotkania: „Bezpieczeństwo w sieci”.Poruszone zostaną kwestie, które są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa naszym dzieciom w świecie online. Omówimy m.in. jak długo dziecko powinno korzystać z telefonu, jakie zagrożenia niesie za sobą aplikacja TikTok oraz jak chronić nasze pociechy przed nawiązywaniem niebezpiecznych relacji w sieci. 

15-04-2024

Relacja z konferencji „Symptomy uzależnienia od alkoholu. Lokalne organizacje wsparcia”

W dniu dzisiejszym CUS w Skawinie wraz  z grupą samopomocową „AQUA VITA” zorganizowało konferencje „Symptomy uzależnienia od alkoholu. Lokalne organizacje wsparcia” dla pracowników służb Policji, Straży Miejskiej, kuratorów, służby zdrowia pracowników socjalnych, asystentów rodziny, przedstawicieli Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz zespołu interdyscyplinarnego.

11-04-2024

Wizyta studyjna z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miechowie

11 kwietnia w naszym Centrum Usług Społecznych w Skawinie odbyła się wizyta studyjna, podczas której mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miechowie. Wizytę poprowadziła Pani Joanna Rudek, Dyrektor naszego Centrum, która przybliżyła gościom strukturę organizacyjną CUS oraz omówiła dotychczas zrealizowane usługi społeczne na rzecz mieszkańców naszej Gminy.

03-04-2024

Kampania „ESKA. RAZEM PRZECIWKO DEPRESJI”

Gmina Skawina wraz z Centrum Usług Społecznych w Skawinie bierze udział w KAMPANII „ESKA. RAZEM PRZECIWKO DEPRESJI” . Walczymy z depresją dzieci i młodzieży. Zachęcamy do odwiedzenia dedykowanej strony internetowej, na której znajdziecie Państwo artykuły, podcasty czy interaktywny film, w którym użytkownik decyduje o wyborach Alicji, bohaterki materiału. Na stronie znajduje się także podcast psycholożki oraz psychotraumatolożki Pani Mai Pisarek. Materiały te pozwolą Państwu poszerzyć wiedzę na temat depresji wśród dzieci i młodzieży. „Bądźmy czujni, bądźmy uważni, by móc zareagować na czas”

25-03-2024

Warsztaty międzypokoleniowe ze Stowarzyszeniem „Wolanie 60+” w Woli Radziszowskiej

W dniu 19 marca pracownicy Centrum Usług Społecznych w Skawinie mieli przyjemność zorganizować niezwykłe warsztaty międzypokoleniowe dla członków Stowarzyszenia „Wolanie 60+” w Woli Radziszowskiej. Podczas tego inspirującego spotkania uczestnicy Stowarzyszenia, włącznie z ich wnukami, mieli okazję eksperymentować z techniką decoupage, tworząc urocze ozdoby wielkanocne.

22-03-2024

Konferencja "Bezpieczny Senior" już za nami

21 marca 2024 r. w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjny „Gubałówka” w Skawinie odbyła się konferencja pn. „Bezpieczny Senior”! Konferencję otworzył Prezes Głosu Seniora – Łukasz Salwarowski wspólnie z Łukaszem Smółką – Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego. Następnie głos zabrał – Pan Norbert Rzepisko – Burmistrz Miasta i Gminy Skawina oraz Pani Joanna Rudek – Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Skawinie. Podczas konferencji odbyły się wykłady poświęcone trzem kluczowym obszarom dotyczącym bezpieczeństwa Seniorów.

22-03-2024

PFRON informuje o programie „Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnościami”

Jesteś osobą z niepełnosprawnością i potrzebujesz sprzętu rehabilitacyjnego lub technologii wspomagającej? Twój sprzęt uległ zniszczeniu, został ukradziony lub potrzebujesz nowego? Pamiętaj, że możesz złożyć wniosek do Wypożyczalni technologii wspomagających. Zrobisz to przez stronę internetową: sow.pfron.org.pl

18-03-2024

Powiat Krakowski przystąpił do realizacji programu „Aktywny samorząd” w 2024 r.

Centrum Usług Społecznych w Skawinie informuje, iż Powiat Krakowski przystąpił do realizacji programu „Aktywny samorząd” w 2024 r., który jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

15-03-2024

Zaproszenie na Konferencję pn. "Bezpieczny Senior"

Zapraszamy Seniorów do wzięcia udziału w Konferencji pn.”Bezpieczny Senior”, która odbędzie się 21 marca br. o godzinie 10:00 w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka”, znajdującym się przy ulicy Spacerowej 4 w Skawinie. Konferencja jest organizowana w ramach kampanii „Stop manipulacji, nie daj się oszukać”. Organizatorem jest Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego przy partnerstwie głównym Województwa Małopolskiego i współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Skawina. Patronem medialnym spotkania jest Głos Seniora.

13-03-2024

Zapraszamy na międzypokoleniowe wielkanocne warsztaty plastyczne

Warsztaty odbędą się w niedzielę, 17 marca, w godz.: 16:00-18:00 w Domu Ludowym (Szajbuda) w Samborku. Motywem przewodnim naszych zajęć będą Święta Wielkanocne! Będziemy zdobić jajka i koszyczki oraz tworzyć piękne palmy wielkanocne. Warsztaty są otwarte dla dzieci młodszych i starszych, ale przede wszystkim serdecznie zapraszamy Dziadków ze swoimi wnukami! To będzie wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu i tworzenia niezapomnianych wspomnień.

12-03-2024

Tworzymy bazę usług psychologicznych

Zapraszamy psychologów działających na terenie gminy Skawina! Centrum Usług Społecznych w Skawinie pracuje nad utworzeniem specjalnej bazy usług psychologicznych dostępnej dla mieszkańców gminy Skawina, a także dla pracowników CUS współpracujących z mieszkańcami. Jeśli jesteś psychologiem, prowadzisz własną działalność psychologiczną na terenie gminy Skawina, serdecznie zapraszamy Cię do dołączenia do naszej inicjatywy i tworzenia bazy poprzez zgłoszenie swoich danych teleadresowych i zakresu usług. 

07-03-2024

Klub Młodzieżowy - Stwórzmy wspólnie nową miejscówkę!

Czekamy właśnie na Ciebie! Przyjdź i zdecyduj, jak będzie wyglądać przestrzeń i oferta Klubu Młodzieżowego! To Twoja szansa, aby wziąć sprawy w swoje ręce i wspólnie ze znajomymi stworzyć coś wyjątkowego. Nowe miejsce, nowi ludzie, nowe wydarzenia! Startujemy już 15 marca 2024 r. w nowej lokalizacji: CUS w Skawinie, ul. Szkolna 1. Ale zanim to nastąpi, zapraszamy Cię na nasze spotkanie projektowe/Burzę mózgów już 8 marca 2024 r. o godzinie 17:00 w CUS w Skawinie, ul. Ks. J. Popiełuszki 17.

29-02-2024

Zaproszenie na debatę na temat bezpieczeństwa w gminie Skawina

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, serdecznie zaprasza na debatę na temat bezpieczeństwa w gminie Skawina, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek 4 marca o godzinie 16:00 w Pałacyku Sokół w Skawinie przy ul. A. Mickiewicza 7. Celem spotkania jest dostarczenie i omówienie aktualnych informacji dotyczących szeroko rozumianych kwestii bezpieczeństwa i prewencji na obszarze gminy Skawina.

27-02-2024

Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe zaprasza na dni otwarte tzw. „Białe Soboty”

Corocznie 23 lutego obchodzony jest w Polsce Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Dzień ten przypomina o znaczeniu zdrowia psychicznego i potrzebie wsparcia dla osób zmagających się z depresją. W tę akcję włącza się również Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe. Centrum zaprasza mieszkańców na dni otwarte tzw. „Białe Soboty” pod hasłem „Nie jesteś sam”: 2 marca 2024 – oddział CZP w Skawinie i 16 marca 2024r.  – oddział CZP w Myślenicach.

27-02-2024

ZUS zaprasza do skorzystania z telefonicznych porad ekspertów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie zaprasza do skorzystania z telefonicznych porad ekspertów w wybrane dni marca 2024 w godzinach od 10:00 do 12:00 Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem i tematyką porad. 

22-02-2024

Bezpłatny kurs komputerowy dla Seniorów

Centrum Usług Społecznych w Skawinie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie serdecznie zapraszają seniorów z terenu gminy Skawina na bezpłatny kurs komputerowy oraz spotkania z ekspertami dzięki którym rozwiną Państwo umiejętności komputerowe oraz nabędą cenne informacje z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa oraz problematyki społecznej. Zapisy trwają do 1 marca 2024r. w Centrum Usług Społecznych w Skawinie ul. Ks. J. Popiełuszki 17, telefonicznie 12 276 34 10. 

22-02-2024

Zapraszamy na spotkanie Klubu Rodzica 29 lutego

UWAGA: Zmiana terminu! Spotkanie Klubu Rodzica zostało przełożone z 22.02.2024 r. na 29.02.2024 r. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Centrum Usług Społecznych w Skawinie ul. Ks. J. Popiełuszki 17. Poprowadzi je pani Joanna Wilk-Tomaszewska – psycholog. Temat spotkania: „Jak rozmawiać z dzieckiem o emocjach i jak je wspierać w ciężkich chwilach?” Porozmawiamy o tym jak efektywnie komunikować się z dziećmi oraz jak oferować im wsparcie w trudnych momentach.

16-02-2024

Tworzymy bazę usług fizjoterapeutycznych

Centrum Usług Społecznych w Skawinie pracuje nad utworzeniem specjalnej bazy usług fizjoterapeutycznych dostępnej dla mieszkańców gminy Skawina! Jeśli jesteś fizjoterapeutą, prowadzisz własną działalność fizjoterapeutyczną w gminie Skawina, serdecznie zapraszamy Cię do dołączenia do naszej inicjatywy i tworzenia bazy poprzez zgłoszenie swoich danych teleadresowych i zakresu usług.

15-02-2024

Szkolenie dla nauczycieli przedszkolnych

Centrum Usług Społecznych w Skawinie zaprasza nauczycieli przedszkolnych  pracujących w przedszkolach na terenie Miasta i Gminy Skawina na szkolenie o tematyce uzależnień dzieci w wieku przedszkolnym od telefonów komórkowych, gier, telewizji oraz  jaki to ma wpływ na rozwój dziecka i jego zachowanie. Szkolenie odbędzie się w dniu 27 lutego 2024r. (wtorek) o godzinie 16.00 w Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. Ks. J. Popiełuszki 17.

13-02-2024

Bal Karnawałowy dla dzieci 2024

W minioną sobotę, 10 lutego, w urokliwym Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie, Centrum Usług Społecznych w Skawinie zorganizowało niezwykły Bal Karnawałowy dla dzieci. Tego dnia sala balowa ożywiła się w wesołych pląsach, gdzie wróżki, piraci, królewny, policjanci i tygrysy tańczyły i bawiły się razem. Atmosfera była niezwykle radosna, a uczestnicy mogli cieszyć się zdrowymi przekąskami i fantastycznymi atrakcjami.

12-02-2024

Dodatkowy dyżur "Otwartej szafy" w poniedziałki od 17.00 do 19.00

Informujemy, że począwszy od 12.02.2024 „Otwarta szafa” będzie dodatkowo otwarta w każdy poniedziałek w godzinach od 17.00 do 19.00 W godzinach tych będą dyżurowali harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy 8. Szczepu Harcerskiego „Infinito” Związku Harcerstwa Polskiego. Dziękujemy za wsparcie! Wspólnie możemy zdziałać więcej dobra! Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Skawina do odwiedzenia „Otwartej szafy” i zostawienia w niej tego, co chcielibyśmy przekazać potrzebującym lub zabrania tego, co sami potrzebujemy.

07-02-2024

XXV bezalkoholowy "Bal Trzeźwości" za nami

W dniu 3 lutego 2024 roku,  Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny „Gubałówka” w Skawinie stał się areną dla wyjątkowego wydarzenia – XXV bezalkoholowego spotkania integracyjnego, znanej jako „Bal Trzeźwości”. To spotkanie zgromadziło Grupy Samopomocowe AA i Al.-ANON „Vita Rosa”, a także wielu przyjaciół, którzy pragnęli świętować trzeźwość i budować wspólnotę bez alkoholu.

06-02-2024

Psycholog dziecięcy w CUS

Centrum Usług Społecznych w Skawinie zaprasza na bezpłatne konsultacje psychologiczne dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, którzy potrzebują wsparcia oraz dla ich dzieci, które doświadczają różnego rodzaju trudności. Psycholog pełni dyżury w pierwszą i trzecią środę miesiąca w godzinach od 16.00 do 19.00, ul. Ks. J. Popiełuszki 17. Pierwszy dyżur już 7 Lutego od godz. 16.00. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 12 276 34 10. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą porad i konsultacji oferowanych przez specjalistów w CUS w Skawinie. Oferta skierowana jest do mieszkańców Miasta i Gminy Skawina. 

05-02-2024

Informacja dla uczestników Klubu Młodzieżowego

Informujemy, że w związku z nadchodzącymi feriami nie odbędą się spotkania Klubu Młodzieżowego w dniach 09.02., 16.02. oraz 23.02.2024 roku. W tym okresie klub będzie nieczynny, a zaplanowane spotkania zostają odwołane. Zapraszamy do ponownego uczestnictwa w spotkaniach po feriach. Nasze kolejne spotkanie odbędzie się po zakończeniu przerwy, w dniu 01.03.2024 r. Życzymy Wam udanych i bezpiecznych ferii zimowych!

02-02-2024

CUS zaprasza wszystkie dzieci z Gminy Skawina na BAL KARNAWAŁOWY!

Naszykujcie swoje stroje, bo już 10.02.2024 r. od godz. 12:00 w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie, ul. Szkolna 4 będzie czekać Was wspaniała zabawa. Podczas naszego balu nie zabraknie gier, konkursów, niespodzianek i mnóstwa frajdy! Wydarzenie potrwa do godz. 15.00. Obowiązuje przebranie – strój karnawałowy i obuwie na zmianę! Zapisy: Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. Rynek 24 (parter), tel. 785 247 112. 

31-01-2024

Telefoniczne porady ekspertów z ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie zaprasza do skorzystania z telefonicznych porad ekspertów w wybrane dni miesiąca lutego 2024 w godzinach od 10:00 do 12:00 pod numerem telefonu: 12 42 46 269. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem i tematyką porad takich jak: Świadczenie wspierające, Świadczenie rehabilitacyjne,  Rehabilitacja lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS czy Pomoc w spłacie zadłużenia z tytułu nieuregulowanych w terminie składek ZUS.

31-01-2024

Od 1 lutego 2024 rodzice mogą składać do ZUS wnioski o 800+

Od 1 lutego 2024 r. ZUS będzie przyjmować wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres, czyli od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 roku. Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Wniosek na nowy okres świadczeniowy będzie można złożyć przez aplikację mZUS, Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia albo swój bank – jeśli uruchomił tę usługę.

26-01-2024

Kreatywne warsztaty Babci i Dziadka

W czwartkowe popołudnie, Centrum Usług Społecznych w Skawinie we współpracy z Placówką Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży „SIEMACHA SPOT Skawina” zaprosiły członków organizacji pozarządowych zrzeszających Seniorów na wyjątkowe obchody Dnia Babci i Dziadka. Podczas tego uroczystego spotkania, dzieci z Placówki przygotowały wzruszający występ artystyczny dedykowany seniorom, który stał się sercem tego wydarzenia.

23-01-2024

Spotkania Klubu Pedagoga

Klub Pedagoga to miejsce, gdzie pedagodzy z Gminy Skawina mają okazję spotykać się raz w miesiącu, aby dzielić się wiedzą i wsparciem. Najbliższe spotkanie Klubu Pedagoga odbędzie się 25 stycznia 2024 r. o godzinie 15:00 w Centrum Usług Społecznych przy ul. Ks. J. Popiełuszki 17 w Skawinie. Dostępny jest też harmonogram spotkań superwizyjnych. Jeśli jesteś pedagogiem pracującym w Gminie Skawina, serdecznie zapraszamy do udziału! Dodatkowe informacje są dostępne pod numerem tel.: 12 276-34-10.

19-01-2024

Dodatek osłonowy w 2024 r.

Od stycznia do końca kwietnia 2024 r. można ubiegać się o wypłatę dodatku osłonowego. Aby otrzymać dodatek osłonowy należy złożyć wniosek o przyznanie dodatku osłonowego osobiście w Centrum Usług Społecznych w Skawinie ul. Żwirki i Wigury 13 lub internetowo przez ePUAP, profil zaufany – taki wniosek musi być opatrzony podpisem elektronicznym bądź uwierzytelniony profilem zaufanym.

16-01-2024

Webinarium „Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w Internecie”

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza seniorów i ich opiekunów na webinarium (spotkanie online) „Bezpieczny senior – jak nie dać się oszukać w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Webinarium (spotkanie online) odbędzie się 22 stycznia 2024 roku (17:00-18:30). Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online.

12-01-2024

Zapraszamy na spotkanie Klubu Rodzica 25 stycznia

Już w czwartek 25 stycznia od godz. 17:30  w Centrum Usług Społecznych w Skawinie ul. Ks. J. Popiełuszki 17, zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Klubu Rodzica. Poprowadzi je pani Joanna Wilk-Tomaszewska – psycholog. Tym razem skupimy się na temacie, który dotyczy wielu z naszych codziennych wyzwań – „Jak poradzić sobie z nauką w domu oraz jakie emocje mogą się z tym wiązać”. Pani Joanna podzieli się cennymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak zmotywować nasze dzieci do odrabiania prac domowych. Dowiemy się również, jak wspierać je w procesie usamodzielniania się.

12-01-2024

Trening Pamięci dla Seniorów

Centrum Usług Społecznych w Skawinie prowadzi nabór osób po 65 roku życia z terenu miasta i gminy Skawina, chcących wziąć udział w treningach skupiających się na rozwijaniu umiejętności zapamiętywania, koncentracji uwagi oraz strategii przypominania sobie informacji. Spotkania odbywają się indywidualnie oraz grupowo. Aby się zapisać lub uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 12 276 34 10.

10-01-2024

Zmiana adresu Punktu Informacyjno-Konsultacyjno-Wspierającego dla osób uwikłanych w przemoc

Informujemy, o zmianie adresu naszego Punktu Informacyjno-Konsultacyjno-Wspierającego dla osób uwikłanych w przemoc. Nowy adres: Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. Ks. J. Popiełuszki 17. W Punkcie Konsultacyjnym nadal oferujemy bezpłatne poradnictwo dla osób uwikłanych w przemoc z niezmienionym harmonogramem.

05-01-2024

Otwarty nabór do Programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców – moduł I”

Centrum Usług Społecznych w Skawinie zaprasza Rodziców, Opiekunów i Wychowawców – będących mieszkańcami gminy Skawina – do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach psychoedukacyjnych realizowanych w ramach Programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców – moduł I”. Warsztaty odbędą się pod warunkiem zebrania grupy minimum 12 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Nie czekaj zgłoś się już dziś!

05-01-2024

Informacja dotycząca wypłaty Dodatku Osłonowego 2024

Od stycznia do końca kwietnia 2024r. będzie można ubiegać się o wypłatę dodatku osłonowego. Aby otrzymać dodatek osłonowy należy złożyć wniosek o przyznanie dodatku osłonowego osobiście w Centrum Usług Społecznych w Skawinie lub internetowo przez ePUAP, profil zaufany – taki wniosek musi być opatrzony podpisem elektronicznym bądź uwierzytelniony profilem zaufanym. Wniosek o wypłatę dodatku osłonowego, który będzie obowiązywał w 2024 r. zostanie opublikowany w najbliższym czasie w drodze rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska. Po jego opublikowaniu zostanie udostępniony na stronie Centrum Usług Społecznych w Skawinie.

03-01-2024

Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027

Informujemy, że w grudniu 2022 roku Komisja Europejska wydała decyzję zatwierdzającą Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 (FEPŻ), który będzie wdrażany w Polsce z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznej Plus (EFS+) do końca 2029 roku. FEPŻ jest bezpośrednim następcą Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa (POPŻ). O terminie rozpoczęcia dystrybucji żywności poinformujemy zainteresowane osoby poprzez zamieszczenie informacji na stronie internetowej CUS.

02-01-2024

Nabór na bezpłatne zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci

Centrum Usług Społecznych w Skawinie ogłasza nabór na bezpłatne zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych do 3 grup wiekowych dzieci  w wieku 7-8 lat, 10 – 12 lat i 14-15 lat z terenu miasta i gminy Skawina. TUS to spotkania w grupie rówieśniczej prowadzone przez Trenera Umiejętności Społecznych, gdzie dzieci uczą się jak budować satysfakcjonujące relacje z innymi, jakie zachowania są społecznie akceptowalne, a jakie nie, jakich granic nie należy przekraczać. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiego zgłoszenia. 

stopka CUS
Skip to content