Relacja z Dnia Dziecka w CUS

W dniu 7 czerwca w naszym Centrum odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Dziecka, które przyciągnęły wielu najmłodszych mieszkańców gminy Skawina. Wydarzenie trwało od godziny 16:00 do 18:00 i obfitowało w różnorodne atrakcje, dostosowane do różnych grup wiekowych dzieci.

Program wydarzenia był następujący:
Gry i zabawy z animatorem (dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat)
Od samego początku, czyli od godziny 16:00, najmłodsze dzieci mogły cieszyć się licznymi grami i zabawami prowadzonymi przez doświadczonych animatorów. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz wspólnym tańcu. Uśmiechy na twarzach maluchów były najlepszym dowodem na to, jak bardzo podobały im się przygotowane atrakcje.

Zajęcia z robotyki (dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat)
Dzieci w wieku od 7 do 10 lat miały okazję uczestniczyć w godzinnych zajęciach z robotyki, które odbywały się w dwóch grupach: pierwsza o godzinie 16:00, a druga o godzinie 17:00. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Podczas warsztatów dzieci miały okazję skonstruować swoje własne roboty oraz zaprogramować je do wykonywania różnych zadań. Było to nie tylko świetna zabawa, ale również edukacyjne doświadczenie, które rozwijało zdolności techniczne i logiczne myślenie.

Warsztaty artystyczno-plastyczne (dla dzieci w wieku 10+)
Starsze dzieci, powyżej 10 roku życia, mogły wziąć udział w warsztatach artystyczno-plastycznych, które również trwały od 16:00 do 18:00. Pod okiem instruktorów dzieci tworzyły piękne prace plastyczne, wykorzystując różnorodne techniki i materiały. Efektem ich pracy były kolorowe bukiety kwiatów, które mogły zabrać ze sobą do domu jako pamiątkę.

Dodatkowe atrakcje:
Na terenie Centrum dostępne były również stoiska, gdzie dzieci mogły zrobić sobie kolorowe warkoczyki oraz pomalować twarze w fantazyjne wzory. Te dodatkowe atrakcje cieszyły się niezmiennie dużą popularnością wśród uczestników.

Dzień Dziecka w Centrum Usług Społecznych w Skawinie okazał się wyjątkowym i radosnym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci najmłodszych mieszkańców gminy. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i różnorodności atrakcji, każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i spędzić czas w miłej, przyjaznej atmosferze.

Foto. CUS w Skawinie

stopka CUS
Skip to content