Placówka Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Gminie Skawina

W naszej Placówce Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Gminie Skawina, prowadzonej przez Stowarzyszenie SIEMACHA Spot działania są ukierunkowane na wieloaspektowe wsparcie dzieci i młodzieży w różnych obszarach życia, a każdy kolejny dzień to dla nas wyjątkowa okazja, by pomagać naszym podopiecznym w ich rozwoju i osiąganiu celów.

Nieustannie zapewniamy nie tylko opiekę i wychowanie, lecz także intensywnie wspieramy rozwój naszych podopiecznych. Dzięki naszym zajęciom reedukacyjnym i kompensacyjnym, pomagamy w wyrównywaniu deficytów szkolnych. Ale to nie wszystko! Staramy się rozwijać zainteresowania naszych uczestników poprzez różnorodne zajęcia, od informatycznych po teatralne, od sportowych po ekologiczne.

Nie zapominamy również o budowaniu postaw obywatelskich i patriotycznych. Zachęcamy naszych podopiecznych do aktywności społecznych i wolontariatu, ucząc ich odpowiedzialności i empatii. Kluby dyskusyjne, pomoc w rozwiązywaniu konfliktów czy podnoszenie kompetencji społecznych to tylko niektóre z działań, które podejmujemy.

Warto również podkreślić, że w naszej placówce łączymy funkcje opiekuńcze z działaniami specjalistycznymi. Zajęcia socjoterapeutyczne, psychoprofilaktyczne, logopedyczne oraz terapeutyczne są integralną częścią naszej pracy. Dążymy do tego, by każde dziecko mogło rozwijać się harmonijnie, wzmacniając swoje mocne strony i radzić sobie z trudnościami.

Informacje na temat placówki można znaleźć TUTAJ

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z ostatnich wydarzeń!

Foto. CUS w Skawinie

stopka CUS
Skip to content