Zaproszenie na Konferencję pn. "Bezpieczny Senior"

Zapraszamy Seniorów do wzięcia udziału w Konferencji pn.”Bezpieczny Senior”, która odbędzie się 21 marca br. o godzinie 10:00 w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka”, znajdującym się przy ulicy Spacerowej 4 w Skawinie.

Konferencja pn. „Bezpieczny Senior” jest organizowana w ramach kampanii „Stop manipulacji, nie daj się oszukać” (Więcej na temat kampanii można przeczytać TUTAJ). Organizatorem jest Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego przy partnerstwie głównym Województwa Małopolskiego i współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Skawina. Patronem medialnym spotkania jest Głos Seniora.

Tematyka konferencji stanowi odpowiedź na problem, który uwidaczniają zatrważające statystyki z obszaru bezpieczeństwa osób starszych w Polsce. Jak wynika z oficjalnych danych – przestępcy, dzięki różnego rodzaju oszustwom wyciągają z kont bankowych seniorów ponad 140 milionów złotych rocznie. To jednak niejedyny problem. Według statystyk, aż 45 procent zabitych pieszych w wypadkach drogowych stanowią osoby starsze. Z kolei zjawisko wielolekowości w Polsce dotyczy aż 1/3 populacji osób po 65. roku życia.

W ramach konferencji zaplanowane są trzy wykłady poświęcone trzem kluczowym obszarom bezpieczeństwa seniorów: bezpieczeństwie konsumenckim, bezpieczeństwie drogowym oraz bezpieczeństwie lekowo-zdrowotnym.

Program:

Wykład nt. bezpieczeństwa konsumenckiego podczas którego zostanie przedstawiona kampania „Stop manipulacji, nie daj się oszukać”, która przybliży uczestnikom problem oszustw, nieuczciwych praktyk handlowych oraz sposoby ochrony przed nimi.
Wykład nt. bezpieczeństwa drogowego podczas którego zostanie przedstawiona kampania „Noś odblaski i żyj”, która skupia się na bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach, promując noszenie odblasków i przestrzeganie zasad ruchu drogowego przez osoby 60+.
Wykład nt. bezpieczeństwa lekowo-zdrowotnego podczas którego zostanie przedstawiona kampania „Zażywaj Leki Bezpiecznie!”, dzięki której przyjrzymy się zagrożeniom związanym z niewłaściwym stosowaniem leków oraz sposobom unikania niepożądanych interakcji i skutków ubocznych.
– Wykładom towarzyszyć będzie pokaz mody wykonany przez Stylowych Seniorów z Głosu Seniora.

Podczas spotkania przewidziany jest również bezpłatny poczęstunek oraz materiały edukacyjne dot. ww. kampanii.

Celem konferencji jest nie tylko dostarczenie wiedzy, ale także stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i budowania społeczności wspierającej bezpieczne życie osób starszych w Polsce.

Na konferencję obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 12 276 34 10. Liczba miejsc ograniczona!

Organizator: Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego

Partner główny: Województwo Małopolskie

Partner: Burmistrz Miasta i Gminy Skawina

Partner merytoryczny: Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Partner organizacyjny: Centrum Usług Społecznych w Skawinie

Patronat medialny: Głos Seniora

stopka CUS
Skip to content