Podsumowanie Warsztatów Szkoła dla Rodziców i Wychowawców – moduł I Szkoła dialogu

Warsztaty „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” – moduł I „Szkoła dialogu” grupy wieczornej minęły bardzo szybko.

A co się działo?

– warsztaty składały się z krótkich omówień i wprowadzeń tematycznych, a ich istotą były ćwiczenia i scenki;
-w czasie warsztatów uczestnicy przyglądali się sposobom komunikowania, wyrażania uczuć, stawiania zakazów i nakazów oraz ich egzekwowania. Poznane przez uczestników zajęć, nowe metody skutecznej komunikacji i rozwiązywania konfliktów, utrwalone zostały przy pomocy praktycznych ćwiczeń;
– podczas warsztatów rodzice mieli również okazję do zapoznania się z formami zwracania się do dzieci, reagowania na trudne emocjonalnie zachowania dziecka, określania norm dotyczących zachowań dzieci oraz ich egzekwowania.
Cennym elementem uczącym była wymiana doświadczeń między uczestnikami oraz praktyczne wypróbowywanie nowych umiejętności w postaci ,,zadań domowych”.

Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za aktywny udział w naszych cotygodniowych spotkaniach, otwartość i gotowość na zmiany dotyczące budowania i pielęgnowania relacji dorosły-dziecko.
Wierzymy w to, że nowe, poznane w trakcie warsztatów metody skutecznej komunikacji i rozwiązywania konfliktów zaowocują w Waszych rodzinach spokojem i umiejętnością porozumienia się w duchu wzajemnego szacunku, akceptacji i miłości. Mamy nadzieję, że nawiązane znajomości i przyjaźnie zostaną z Wami na lata.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Jadwigi Grabowskiej-Wydry – prowadzącej warsztaty. Dziękujemy, że przez cały czas trwania warsztatów z ogromnym zaangażowaniem dzieliła się Pani z nami wiedzą i doświadczeniem.

stopka CUS
Skip to content