Relacja z XXVI bezalkoholowego spotkania integracyjnego
- Rodzaje pomocy
- Formy wsparcia / Usługi społeczne
- Zezwolenia
- Dziecko i Rodzina
- Karta Dużej Rodziny
- Placówka wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży
- Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci w wieku 7-9 lat oraz 10-12 lat
- Akademia Młodego Rodzica
- Szkoła dla Rodziców i Wychowawców – moduł I i II
- Warsztaty – Trening Umiejętności Rodziecielskich
- Asystent Rodziny
- Rodziny wspierające
- Gminny program wspierania rodziny
- Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie
- Prawo a przemoc
- Gdzie szukać pomocy
- Punkt Informacyjno – Konsultacyjno -Wspierający dla osób uwikłanych w przemoc, osób uzależnionych, członków rodzin z problemem alkoholowym i narkotykowym oraz uzależnień behawioralnych
- Niebieska Karta
- Zespół Interdyscyplinarny
- Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
- Przeciwdziałanie przemocy – przydatne linki
- Seniorzy i osoby niesamodzielne
- Profilaktyka
- Programy i projekty realizowane przez CUS
- Programy realizowane przez CUS ze środków budżetu państwa
- Projekty realizowane przez CUS
- Projekt pn. „KOOPERACJE 3D – model wielosektorowej współpracy na rzecz wsparcia osób i rodzin”, Zadanie „Kooperacje przeciw COVID”
- Projekt pn. „Wzmocnienie potencjału instytucjonalnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skawinie”
- Projekt pn. „Utworzenie placówek wsparcia dla seniorów, osób zależnych oraz ich opiekunów na terenie Gminy Skawina”
- Projekt pn. Utworzenie placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w Gminie Skawina
- Pomoc obywatelom Ukrainy / Допомога громадянам України
- Baza Usług Społecznych
1 lutego 2025 roku w Ośrodku Kulturalno – Rekreacyjnym „Gubałówka” w Skawinie odbyło się wyjątkowe wydarzenie – XXVI bezalkoholowe spotkanie integracyjne.
Spotkanie zgromadziło Grupy Samopomocowe AL- ANON i AA. Bal rozpoczął się mityngiem otwartym, na którym członkowie obu wspólnot dzielili się swoim doświadczeniem. Była to wyjątkowa okazja bo Grupa Rodzinna Al – Anon „Vita Rosa” w Skawinie obchodziła 30 rocznicę powstania grupy, natomiast grupa AA „Aqua Vita” 29 rocznicę powstania. Uczestnicy mityngu mieli możliwość słuchania inspirujących historii innych oraz dzielenia się własnymi doświadczeniami i osiągnięciami. W spotkaniu i balu uczestniczyli członkowie zaprzyjaźnionych grup z Krakowa, Andrychowa, Wieliczki, Myślenic, Tarnowa, Kalwarii i Libiąża.
Gośćmi honorowymi wydarzenia byli także specjaliści Pani Lucyna Świątek – psycholog reprezentująca Szpital kliniczny im. J. Babińskiego w Krakowie oraz Pani Małgorzata Kopeć przedstawicielka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skawinie a także pracownik Centrum Usług Społecznych w Skawinie. Przy dźwiękach dobrej muzyki wszyscy dobrze się bawili i miło spędzali czas. Uczestnicy mieli okazję nawiązać kontakty i przekonać się, że nie są sami w swojej drodze do trzeźwości. Pyszne jedzenie i dobra zabawa cieszyła wszystkich uczestników tegorocznego balu.
Kluczowe jest kontynuowanie działań prozdrowotnych i profilaktycznych, które wspierają walkę z uzależnieniem od alkoholu oraz pomagają osobom dotkniętym tym problemem w powrocie do zdrowia. Inicjatywa ta stanowiła istotny element Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2025, promując świadomość społeczną i oferując wsparcie osobom zmagającym się z uzależnieniami.
