Akademia Młodego Rodzica – zapraszamy do udziału!

Centrum Usług Społecznych w Skawinie zaprasza przyszłych oraz świeżo upieczonych rodziców do udziału w bezpłatnej Akademii Młodego Rodzica – cyklu warsztatów, które pomogą lepiej przygotować się do nowej roli i wesprą w świadomym rodzicielstwie.

Czas trwania Akademii: Akademia składa się z 8 warsztatów, po 3 godziny każde, odbywać się będą raz w tygodniu w poniedziałki od 16.30 do 19.30 w Centrum Usług Społecznych w Skawinie ul. Ks. J. Popiełuszki 17. Startujemy 3 marca 2025 r.

Celem Akademii jest:
• Wzmocnienie kompetencji rodzicielskich.
• Wsparcie rodziców w obszarze zmian emocjonalnych.
• Zrozumienie norm rozwojowych w różnych etapach życia dziecka.
• Nauka efektywnych metod komunikacji z dzieckiem, drugim rodzicem i otoczeniem
• Wprowadzenie do metod wychowawczych opartych na pozytywnych wzmocnieniach.
• Rozwój umiejętności identyfikacji i reagowania na potencjalne zaburzenia rozwojowe u dzieci.

Tematy warsztatów:
1. Przygotowanie do rodzicielstwa
2. Normy rozwojowe dzieci
3. Metody wychowawcze oparte na wzmocnieniu pozytywnym
4. Rozwój motoryczny i poznawczy dziecka
5. Komunikacja z dzieckiem
6. Zaburzenia rozwojowe i szukanie pomocy
7. Komunikacja w środowisku, na poziomie rodzic – specjalista, rodzic-mama i tata, wioska wsparcia
8. Budowanie relacji w najbliższym otoczeniu

Zapisy prowadzone są w Centrum Usług Społecznych w Skawinie ul. Ks. J. Popiełuszki 17, lub telefoniczne 12 276 34 10.

Warsztaty w ramach Akademii Młodego Rodzica będą prowadzone przez zespół specjalistów:
Marta Kowalewska – Jest wykładowcą akademickim m.in. na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Certyfikowany trener PRIDE – szkoleń organizowanych dla rodzin zastępczych i adopcyjnych, przez 5 lat prowadziła pogotowie rodzinne i była mamą zastępczą dla 13 dzieci. Certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych TUS SST dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z dysfunkcjami w sferze społecznej a szczególnie dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i z Zespołem Downa, z zaburzeniami psychicznymi, z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i z Zespołem Aspergera oraz z zaburzeniami zachowania. Prowadzi grupy wsparcia dla rodziców.

Joanna Pradel – magister położnictwa, specjalistka pielęgniarstwa neonatologicznego. Od ponad 9 lat pracuje na oddziale patologii i intensywnej terapii noworodka szpitala Ujastek. Wciąż podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w kursach z zakresu pielęgnacji neurorozwojowej oraz rozwoju psychoruchowego niemowląt. Poza pracą
w szpitalu wspiera rodziców jako doradczyni noszenia w chuście.

Jolanta Kawaler – Jest doświadczonym nauczycielem, pedagogiem, a także mediatorem
i trenerem, prowadzi poradnictwo rodzinne. Nauczycielka, trenerka w oświacie i biznesie, doradca zawodowy i mediator sądowy. W poradniach, prowadzi poradnictwo rodzinne, zajęcia wspierające młodzież i dzieci w uwolnieniu się od uzależnień behawioralnych

Dominika Kalkowska – Od 2017 roku zajmuje się wspieraniem i szkoleniem oraz edukowaniem rodziców jako Certyfikowana Doradczyni Noszenia w chustach i nosidłach, Instruktor Masażu Shantala i Promotor Dobrego Startu dziecka. Nieustannie podnosi kompetencje i aktualizuje wiedzę z zakresu rozwoju dzieci w tym pielęgnacji neurorozwojowej. Prowadzi również szkolenia dla specjalistów pracujących z rodzicami niemowląt i małych dzieci.

stopka CUS
Skip to content