Podsumowanie Konferencji „Postaw na zdrowie”

W czwartek 13 czerwca 2024 w Pałacyku Sokół odbyła się Konferencja „Postaw na zdrowie” dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Miasta i Gminy Skawina, którą zorganizowaliśmy wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie.

Konferencję otworzyły Pani Joanna Rudek – Dyrektor naszego Centrum oraz Pani Ewa Wiercińska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie.

Podczas konferencji uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych wykładów:
• dr Aneta Żebrowska z PSSE w Krakowie – „Suplementacja diety – czy jest niezbędna?”
• Pani Barbara Undas z PSSE w Krakowie – „Energetyki, cukier i inne substancje słodzące – nie krzepią!”
• Pan Wiktor Więsek, Zastępca Kierownika Działu Sportu i Rekreacji w CKiS w Skawinie – „Jak zachować wygląd fit? Oferta CKiS w Skawinie”
• Pan Marek Wąsik z Akademii Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień – „iGEN – internetowe pokolenie. Nadużywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych – Promowanie Zdrowego Stylu Życia.”

Ponadto podczas przerwy uczniowie mogli skorzystać z narkogogli i alkogogli, co pozwoliło im lepiej zrozumieć skutki działania używek.

Celem konferencji było: Podniesienie wiedzy i świadomości uczniów w zakresie prozdrowotnego stylu życia, stosowania suplementów diety oraz dotyczącej cukru i napojów energetycznych.

Pragniemy podziękować Burmistrzowi Miasta i Gminy Skawina, Panu Norbertowi Rzepisko, za objęcie wydarzenia honorowym patronatem oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie naszemu partnerowi.
Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie! Razem możemy promować zdrowy styl życia!

Foto. CUS w Skawinie

stopka CUS
Skip to content