Relacja z pierwszego spotkania programu „ABC Nordic Walking, czyli kroki do zdrowia i budowania relacji społecznych”

W dniu 10 czerwca br. w Skawinie, w Centrum Usług Społecznych przy ul. Ks. J. Popiełuszki 17, odbyło się pierwsze z cyklu 4 spotkań w ramach realizowanego przez CUS programu „ABC Nordic Walking, czyli kroki do zdrowia i budowania relacji społecznych”.

Program, skierowany głównie do osób w wieku senioralnym (60+), ma na celu naukę poprawnej techniki Nordic Walking, integrację społeczną oraz promocję aktywnego spędzanie czasu przez seniorów z gminy Skawina.

Spotkanie, prowadzone przez Małgorzatę Kopeć, Instruktorkę Nordic Walking, obejmowało wykład na temat metody Nordic Walking. Uczestnicy mieli okazję zgłębić tajniki Nordic Walking: dowiedzieć się czym jest, jak prawidłowo używać kijów oraz jakie korzyści niesie za sobą regularne uprawianie tej aktywności. Omówiono także dobór odpowiednich kijków, co stanowi istotny element tej formy aktywności.

Podczas spotkania przybliżono również zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące aktywności fizycznej dla osób w wieku senioralnym oraz historię i teorię marszu z kijami. Dodatkowo uczestnicy zapoznali się z najważniejszymi zasadami treningu seniora oraz najczęściej popełnianymi błędami w marszu Nordic Walking.

Kolejne spotkania instruktażowo-treningowe grupy odbędą się wg ustalonego harmonogramu, który został przekazany uczestnikom podczas pierwszego spotkania.

„ABC Nordic Walking (…)” to okazja dla seniorów do zadbania o zdrowie, nauki nowych umiejętności oraz nawiązania nowych znajomości. Cieszymy się, że w programie biorą udział osoby, które dotąd nie uczestniczyły w tego typu spotkaniach. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w inauguracji programu „ABC Nordic Walking”. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do poprawy kondycji fizycznej i psychicznej uczestników oraz zainspirują do aktywnego stylu życia.

Wyrażamy nadzieję, że program przyczyni się do poprawy kondycji psychofizycznej uczestników oraz promowania zdrowego stylu życia, zachęci do dalszego inicjowania i realizowania spotkań przez samych uczestników, co w efekcie przyczyni się do integracji oraz zbudowania silnych więzi społecznych i międzyludzkich.

Dodatkowo, podczas spotkania uczestnicy otrzymali materiały informacyjne, dzięki którym mieli okazję zapoznać się z ofertą Centrum Usług Społecznych, co stanowiło dodatkową wartość wydarzenia.

Foto. CUS w Skawinie

stopka CUS
Skip to content