Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Centrum Usług Społecznych w Skawinie zaprasza Rodziców, Opiekunów i Wychowawców do wzięcia udziału w 16. edycji warsztatów psychoedukacyjnych realizowanych w ramach Programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”.

Jak budować głębsze i cieplejsze relacje z dziećmi, doskonalić sztukę dialogu i kształtować w swojej rodzinie więzi oparte na wzajemnym szacunku? Jeśli próbowaliście lub próbujecie znaleźć odpowiedzi na te pytania, dobrym miejscem i czasem na refleksję są spotkania w ramach „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”.

Program „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” to propozycja rozwoju umiejętności lepszego porozumiewania się, czas na refleksję nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń. To małe kroki ku głębszej relacji między rodzicami a dzieckiem, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości , bezpieczeństwa i spełnienia. To także nauka konstruktywnego wyznaczania i przestrzegania granic, rozpoznawania i wyrażania uczuć i emocji. To w końcu prowadzenie efektywnego dialogu i umiejętności kształtowania więzi opartych na wzajemnym szacunku. Główne motto „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”: WYCHOWYWAĆ TO KOCHAĆ I WYMAGAĆ.

Program „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” bazuje głównie na cyklu książek A. Faber i E. Mazlish, m.in. pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” oraz Thomasa Gordona pt. „Wychowanie bez porażek”. Do polskich warunków Program przystosowały Zofia Śpiewak i Joanna Sakowska.

W czasie praktycznych zajęć warsztatowych postaramy się m. in. odpowiedzieć na pytania:

uczucia – czy można wszystkie akceptować?

granice i wymagania – dlaczego warto je stawiać?

współpraca z dzieckiem – jak do niej zachęcać?

samodzielność dziecka – jak ją wspierać?

kary – czy warto je stosować?

jak chwalić dziecko, by wzmocnić jego poczucie wartości?

jak uwalniać dziecko od grania ról i niekorzystnego etykietowania?

jak konstruktywnie rozwiązywać problemy i konflikty w rodzinie?

Udział w Programie jest bezpłatny.

Zapisy przyjmowane są w Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 17,
32-050 Skawina lub telefonicznie pod nr tel. 12 276 34 10 od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00. Zostały ostatnie miejsca!


PROGRAM:


„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” – moduł I „Szkoła dialogu” – grupa poranna

Terminarz spotkań: w każdą środę w okresie od 22 marca 2023 r. do 7 czerwca 2023 r. (z wył. 26 kwietnia 2023 r. oraz 3 maja 2023 r.); godz. 9:00 – 12:00

Adresaci programu: rodzice/opiekunowie/wychowawcy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym – mieszkańcy gminy Skawina

Prowadząca: Aneta Rokicka – realizatorka programu wspierania umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, prezeska zarządu Fundacji „Wyobraź Sobie”, coach i trener rozwoju osobistego, trener międzynarodowego programu edukacyjnego „Destination Imagination”, , absolwentka artcoachingu.

Metoda pracy: warsztaty, miniwykłady, konsultacje indywidualne (osobiste lub telefoniczne)

Miejsce spotkań: Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 17, 32-050 Skawina

 

„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” – moduł I „Szkoła dialogu” – grupa wieczorna

Terminarz spotkań: w każdą środę w okresie od 15 marca 2023 r. do 24 maja 2023 r. (z wył. 3 maja 2023 r.); godz. 17:00 – 20:00

Adresaci programu: rodzice/opiekunowie/wychowawcy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym – mieszkańcy gminy Skawina

Prowadząca: Jadwiga Grabowska-Wydra – pedagog specjalny; oligofrenopedagog, terapeuta pedagogiczny, realizatorka Programu Socjoterapeutycznego metodą Treningu Zastępowania Agresji, realizatorka programu Szkoła dla Rodziców i Wychowawców; wiedzę nabywała bezpośrednio od Zofii Śpiewak, autorki suplementu pt. „Doświadczenia rodziców polskich” do podręcznika „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, pierwszej propagatorki idei Szkoły dla Rodziców w Polsce. Posiada certyfikat realizatora programu wydany przez ORE.

Metoda pracy: warsztaty, miniwykłady, konsultacje indywidualne (osobiste lub telefoniczne)

Miejsce spotkań: Centrum Usług Społecznych w Skawinie, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 17, 32-050 Skawina

stopka CUS
Skip to content