Pierwsza mobilna aplikacja ZUS

Wnioski o „500+” i „300+” można składać już również przez mZUS, pierwszą aplikację mobilną Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. mZUS można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

„Chcemy dać naszym klientom jak najszersze możliwości wnioskowania o świadczenia wypłacane przez ZUS. Wychodzimy z założenia, że należy ułatwić rodzicom, w każdy możliwy sposób, staranie się o środki. Doskonale wiemy, że zajmowanie się dzieckiem i domem kosztuje mnóstwo czasu. Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia (…) Możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców, którzy sami decydują, kiedy to zrobić: rano, w południe czy wieczorem. „Dzięki elektronizacji mogą starać się o środki z programu także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe” – prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

O aplikacji

Aktualnie aplikacja mZUS jest dla osób, które mogą ubiegać się o świadczenia dla rodzin. Na początku jej działania klienci będą mogli złożyć wnioski o świadczenie „300+” i o świadczenie wychowawcze „500+”, czyli wnioski DS-R, DS-O, DS-S oraz SW-R i SW-O. W dalszej perspektywie do aplikacji dodane będą kolejne świadczenia dla rodzin, tj. Rodzicielski Kapitał Opiekuńczy (RKO) i dofinansowanie do żłobków DZ.

Aby aktywować aplikację, trzeba ją połączyć ze swoim profilem PUE. Oznacza to, że bez profilu PUE klient nie będzie mógł skorzystać z aplikacji. Aktywacja i połączenie aplikacji z profilem PUE jest opisane krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

Skip to content